მართალია ბიჭების ასაკი და პოზიციები არავის დაუწერია (წონა-სიმაღლე ხომ ზედემტია), მარგამ დასკვნების კეთება შეიძლება
საგაისოდ შეკრებილ დესანტში 8-8 კაცი აიასა და ლელოზე მოდის, ხვამლი 5 კაცითაა წარმოდგენილი, არმია და არმაზი 3-3 კაცით, ჯიქმა, ბაგრატმა, ხარებმა და იუნკერებმა 2-2 კაცი მიავლინეს, თითო რჩეულს დასჯერდნენ - აკადემია, ლოკომოტივი, თბილისი, ვეფხვები და ჩოხოსნები
მორაგბე კლუბი
გიორგი ქიმუცაძე _ აია
ვანო კარკაძე _ აია
დავით გვიდიანი _ აია
ლუკა კოხია _ აია
დავით გობეჯიშვილი _ აია
ლაშა ლომიძე _ აია
ირაკლი სიმსივე _ აია
დავით გასვიანი _ აია
ზუკა მინდიაშვილი _ აკადემია
საბა კურატიშვილი _ არმაზი
ლუკა მაჭარაშვილი _ არმაზი
გოჩა ჩანადირი _ არმაზი
ნიკა სომხიშვილი _ არმია
დაჩი პაპუნაშვილი _ არმია
გიორგი მიქანაძე _ არმია
გიგა კობახიძე _ ბაგრატი
გიგი ლეშკაშელი _ ბაგრატი
ლუკა მუჩიაშვილი _ ვეფხვები
ნიკა ფიროსმანიშვილი _ თბილისი
იოანე იაშაღაშვილი _ იუნკერები
ბართლომე კალაძე _ იუნკერები
დავით აბდუშელიშვილი _ ლელო
ლუკა ჭელიძე _ ლელო
ვლადიმერ ჩაჩანიძე _ ლელო
ვაჟა მაისურაძე _ ლელო
ნიკა ღამბაშიძე _ ლელო
გიორგი მარგალიტაძე _ ლელო
დემე თაფლაძე _ ლელო
დავით ცაგარეიშვილი _ ლელო
სანდრო დვალი _ ლოკომოტივი
ოთარ ლაშხი _ ჩოხოსნები
ირაკლი პურიჭამიაშვილი _ ხარები
ზურა ქავთარაძე _ ხარები
გიორგი ვარდოსანიძე _ ხვამლი
ლუკა პეტრიაშვილი _ ხვამლი
საბა კურტანიძე _ ხვამლი
ფრიდონ წიკლაური _ ხვამლი
ნიკა ცინცაძე _ ხვამლი
მიხეილ ალანია _ ჯიქი
თეიმურაზ ჭიჭინაძე _ ჯიქი
დასავლეთს 10 მორაგბე წარმოადგენს
აღმოსავლეთს 30, აქედან 27 თბილისი დანარჩენი 3 დან 2 რუსთავზე და 1 საგარეჯოზე მოდის
- გეოგრაფიის ნიკოფსიიდან დარუბანდამდელობით ვერ დავიკვვეხნით
დიდი 10_ის ბინადარმა სანაკრებოდ 30 კაცი გამოზარდეს
დანარჩენი 10 მორაგბედან კი: 4 პირველი ლიგის ბინადრების აღზრდილია
6 მორაგბე კი სულაც ისეთი გუნდებს წარმოადგენენ, რომლებსაც ჭაბუკთა ლიგაზე მაღლა წარმოამდგენელი არ ჰყავთ
პ.ს.
ცხვედოს ბიჭებიც დაზრდილან
რაც თვალში საცემია:
- ბათუმი არ არის ნაკრებში წარმოდგენილი (ფოთი, რომ აღარ არის მივეჩვიეთსავით)
- თვალს მოხვდა "უხულიგნო" U18_ც
- შედარებით მოკრძალებულია რუსთავის დესანტი და ცუდია რომ ყოჩები ბოლო ორი შეკრებაა ამ ასაკში აღარ ჩანან
- შარშან თუ ხაშურის ლეგიონიდან და წყალტუბოდან იყო მორაგბეები შერჩეული - წელს რეგიონებიდან ასეთი სასიამოვნო სიურპრიზები არ გვაქვს და...
- და... დასავლეთში, რომ არა ქუთაისი არც ისე სახარბიელო მდგომარეობაა
- ლელოსა და აიას კიდევ ერთი "სამჭედლო" შეემატა - ხვამლი (ხომლი)
- ლოკომოტივის ბოლო პერიოდის პასიურობაც ნაკლებ მისასალმებელია
ამ ასაკში ლეგიონერები თუ გვყავს (და ვინ)?
და ნეტა რამდენი გალეგიონერდება...
ეს კი useful link
U 18 - უმცროსი ბორჯღალოსნების ევროპული ასპარეზიიმედია მაგარ ფილანს დავდებთ და ბიჭებიც (მათშორის ბექები) გალეგიონერდებიან
ეს იყო შარშანდელი რაზმი:
+ დასურათებული
http://site.rugby.ge/ka-GE/Under-18/შერკინება:
გიორგი ახალაძე (აია),
ლუკა ჭელიძე (ლელო),
ირაკლი მეთაფლიშვილი (ლელო),
სოსო ჭყოიძე (ლელო),
ვანო კარკაძე (აია),
იროდიონ ქუცნიაშვილი (ხულიგანა),
გია ხარაიშვილი (ხაშური),
ლუკა გელაშვილი (ჯიქი),
ვლადიმერ ჩაჩანიძე (ყოჩები),
საბა ჯღარკავა (ლელო),
ნიკა წივწივაძე (აია),
რატი ჟორჟოლიანი (ლელო),
ბექა ყორიაული (ლელო),
იოანე იასაღაშვილი (ჩოხოსნები),
გიგი ლეშკაშელი (ბაგრატი),
კობა კოლოტაური (ლელო);
ხაზი:
საბა ხურცილავა (არმაზი),
ანდრო ახვლედიანი (აია),
მიხეილ ალანია (ჩოხოსნები),
თედო აბჟანდაძე (აია),
დავით გობეჯიშვილი (ბაგრატი),
რევაზ ხარაზიშვილი (ლოკომოტივი),
გოჩა ჩანადირი (არმაზი),
ლაშა ლომიძე (აია),
დემურ თაფლაძე (ლელო),
ირაკლი სიმსივე (აია),
ოთარ ძაგნიძე (აია),
კონსტანტინე მარჯანიშვილი (ჩოხოსნები),
ლევან ნარიმანიძე (ხარები),
თეიმურაზ ჭიჭინაძე (ჩოხოსნები),
გიორგი ასათიანი (ლელო),
გიორგი ჭედია (ხულიგანა).
This post has been edited by Gio_G83 on 29 Nov 2017, 13:58