ძველ ფაილში მქონია შენახული 2007 წლამდე
დანარჩენი ეხლა მივამატე
ქართული ხელბურთის კლუბები ევროთასებზე (1992-2020)
1962-63
ჩემპიონთა თასი
ქარიშხალა (თბილისი) - ლეიფციგი (გერმანია) 17:25
1963-64
ჩემპიონთა თასი
ქარიშხალა (თბილისი) - კატოვიცე (პოლონეთი) 32:18
ქარიშხალა (თბილისი) - მედვეშჩაკი (იუგოსლავია) 13:21, 21:13
კენჭისყრით გავიდა მედვეშჩაკი
1980-81
თასების მფლობელთა თასი
ქარიშხალა (თბილისი) - კოშიცე (ჩეხოსლოვაკია) 23:21, 25:22
ქარიშხალა (თბილისი) - ატლეტიკო (ესპანეთი) 21:30, 22:19
1992-93
ჩემპიონთა თასი
შევარდენი (თბილისი) - გრანიტასი (ლიეტუვა) 21:25, 17:28
ფედერაციის თასი
კოლხეთი-91 (თბილისი) - ცსკა (მოსკოვი, რუსეთი) 19:31, 20:33
თასების მფლობეთა თასი, ქალები
თოლია ბათუმი - როსტსელმაში (რუსეთი) 6:42, 12:44
1993-94
ჩემპიონთა თასი
შევარდენი (თბილისი) - ტატრანი (სლოვაკეთი) 12:17, 20:25
თასების მფლობელთა თასი
ამირანი (თბილისი) - სვეტოტეხნიკი (უკრაინა) 19:28, 24:28
ფედერაციის თასი
მამული (თბილისი) - მონპელიე (საფრანგეთი) 17:35, 18:33
ფედერაციის თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - კოლეჯიო დე გაია (პორტუგალია) 21:29, 21:28
1994-95
ჩემპიონთა თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ლოკომოტივი (სლოვაკეთი) 17:30, 17:42
თასების მფლობელთა თასი
მამული (თბილისი) - უმიდი (აზერბაიჯანი) 40:20, 34:30
მამული (თბილისი) - სვეტოტეხნიკი (უკრაინა) 28:24, 18:26
ფედერაციის თასი
ამირანი (თბილისი) - კილკისი (საბერძნეთი) 14:24, 23:26
ქალაქის თასი
კოლხეთი-91 (თბილისი) - კარლოვაჩკა (ხორვატია) 7:42, 13:33
თასების მფლობეთა თასი, ქალები
კოლხეთი (ფოთი) - როდორვე (დანია) 13:33, 7:37
ფედერაციის თასი, ქალები
თბილისი - ავტომობილისტი (უკრაინა) 15:36, 13:41
1995-96
ჩემპიონთა თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - კეჰრა (ესტონეთი) 25:23, 35:21
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ბარსელონა (ესპანეთი) 19:40, 19:30
თასების მფლობეთა თასი
სამტრედია - ლოკომოტივი (ბულგარეთი) სამტრედია არ გამოცხადდა
ფედერაციის თასი
მამული (თბილისი) - არჰელაოს კატერინისი (საბერძნეთი) 27:35, 26:34
ქალაქის თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ექსტრანი (ბელგია) 12:24, 23:32
ჩემპიონთა თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - მეცი (საფრანგეთი) 10:39, 15:36
თასების მფლობეთა თასი, ქალები
თბილისი - რიმინი (იტალია) თბილისი არ გამოცხადდა
ფედერაციის თასი, ქალები
კოლხეთი (ფოთი) - ანოდოლუ ესქიშეჰირი (თურქეთი) 13:30, 11:35
ქალაქის თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - ინტერი (სლოვაკეთი) 21:30, 16:35
1996-97
ჩემპიონთა თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - პელისტერი (მაკედონია) 27:28, 14:24
თასების მფლობეთა თასი
ამირანი (თბილისი) - სკაფ (ბელარუსი) 16:34, 23:41
ფედერაციის თასი
მამული (თბილისი) - იურმალა (ლატვია) 23:41, 23:33
ქალაქის თასი
ამირანი (თბილისი) - დრამენი (ნორვეგია) 15:37, 21:34
თასების მფლობეთა თასი, ქალები
ქუთაისი - ბაია მარე (რუმინეთი) 10:51, 8:45
ფედერაციის თასი, ქალები
კოლხეთი (ფოთი) - ვალენსია ურბანა (ესპანეთი) 6:48, 14:46
ქალაქის თასი, ქალები
უნივერსიტეტი (თბილისი) - ანტვერპენი (ბელგია) თსუ არ გამოცხადდა
1997-98
ქალაქის თასი
მართვე (თბილისი) - ჰაფნარფიორდური (ისლანდია) 16:36, 20:35
ჩემპიონთა თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - ლაიფციფი (გერმანია) 10:41, 11:45
1998-99
ჩემპიონთა თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ბორაკი (ბოსნია) 24:24, 34:22
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ბარსელონა (ესპანეთი) 15:44, 16:30
თასების მფლობეთა თასი
მამული (თბილისი) - სკაფ (ბელარუსი) 26:27, 17:28
თასების მფლობეთა თასი, ქალები
ქუთაისი - ბაია მარე (რუმინეთი) 10:51, 8:45
1999-2000
ჩემპიონთა თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - სტროვოლოსი (კვიპროსი) 27:20, 26:14
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ზაპორიჟიე (უკრაიანა) 12:31, 22:24
ფედერაციის თასი
მამული (თბილისი) - სიუდად რეალი (ესპანეთი) 11:50, 17:47
თასების მფლობეთა თასი, ქალები
კოლხეთი (ფოთი) - შტოკერაუ (ავსტრია) 14:38, 18:38
2000-2001
თასების მფლობეთა თასი
მამული (თბილისი) - შიაულიაი (ლიეტუვა) 22:44, 23:45
ფედერაციის თასი
ასკ (თბილისი) - სიტარდი (ნიდერლანდები) 21:29, 15:36
სტუ-მართვე (თბილისი) - ბეშიქთაში (თურქეთი) 28:29, 16:26
ჩემპიონთა თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - ბუდუჩნოსტი (იუგოსლავია) 10:52, 10:45
2001-2002
ფედერაციის თასი
მამული (თბილისი) - უნიონი ბენ ეზე (ბელგია) 15:31, 12:38
შევარდენი (თბილისი) - ფრიდეკი (ჩეხეთი) 26:40, 21:29
ჩელენჯის თასი
თბილისი - იზვიდაცი (ბოსნია) 16:47, 16:44
ფედერაციის თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - ტუზლა (ბოსნია) 19:30, 25:28
2002-03
ჩემპიონთა თასი
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - ბისტრიცა (სლოვაკეთი) 25:35, 23:35
თასების მფლობეთა თასი
გლდანი (თბილისი) - ბაშარაჟი (ლუქსემბურგი) 34:29, 34:21
გლდანი (თბილისი) - შამბერი (საფრანგეთი) 15:37, 13:41
ფედერაციის თასი
თბილისი - პორტოვიკი იუჟნი (უკრაინა) 14:34, 15:40
სტუ-შევარდენი (თბილისი) - დუნაფერი (უნგრეთი) 11:34, 22:33
ჩელენჯის თასი
მამული (თბილისი) - დიკირხი (ლუქსემბურგი) 24:28, 21:35
ბათუმი - სუჰრი (შვეიცარია) 14:39, 10:41
ფედერაციის თასი, ქალები
მართვე (თბილისი) - ჰასელტი (ბელგია) 17:22, 21:24
2003-04
თასების მფლობელთა თასი
ქუთაისი - პოლვა (ესტონეთი) 19:38, 22:31
ფედერაციის თასი
შევარდენი (თბილისი) - მეშკოვო (ბელარუსი) 14:32, 17:29
ჩელენჯის თასი
მამული (თბილისი) - ტუტუნსკი კომბინატ პრილეპი (მაკედონია) 22:31, 24:38
თბილისი - ჰანდბოლდი კოპენჰაგენი (დანია) 13:39, 5:43
2004-05
ფედერაციის თასი
შევარდენი (თბილისი) - პორტო (პორტუგალია) პორტო არ გამოცხადდა
შევარდენი (თბილისი) - დრამენი (ნორვეგია) 26:35, 30:44
მამული (თბილისი) - მეტალურგი (მაკედონია) 22:43, 24:43
ჩელენჯის თასი
თბილისი - ტრუსტი 77 (შოტლანდია) 34:21
თბილისი - ლუსის აკადემიკასი კაუნასი (ლიეტუვა) 17:46
თბილისი - საო ბერნარდო ავეირო (პორტუგალია) 16:43
ქუთაისი - დიფერდანჟი (ლუქსემბურგი) 19:39, მეორე მატჩზე ქუთაისმა დააგვიანა, ჩაეთვალა წაგება 0:10
2005-06
ფედერაციის თასი
შევარდენი (თბილისი) - შახტიორი (უკრაინა) 22:32, 21:30
თბილისი - ვალური (ისლანდია) 15:51, 13:47
ჩელენჯის თასი
მამული (თბილისი) - აკურეირი (ისლანდია) 15:45, 15:50
თელავი - პლოიეშტი (რუმინეთი) 13:54
თელავი - ნიტედალი (ნორვეგია) 26:53
თელავი - კავადარცი (მაკედონია) 18:55
2006-07
ჩელენჯის თასი
თბილისი - რეშიცა (რუმინეთი) 25:41, 30:44
2007-08
ფედერაციის თასი
შევარდენი (თბილისი) - ვილნიუსი (ლიეტუვა) 18:30, 22:23
თბილისი - პოვარსკა ბისტრიცა (სლოვაკეთი) 25:33, 14:35
2008-09
ფედერაციის თასი
თბილისი - მაქაბი (ისრაელი) გაუქმდა აგვისტოს ომის გამო
2009-10
ფედერაციის თასი
თბილისი - პაფოსი (კვიპროსი) 33:30, 32:25
თბილისი - ბენფიკა (პორტუგალია) 21:34, 25:29
2009-10
ფედერაციის თასი
გსაუ (თბილისი) - ჰაპოელი (ისრაელი) 32:50, 24:42
2014-15
ჩელენჯის თასი
სამტრედია - კოკსი (ფინეთი) 25:41, 26:38
2015-16
ჩელენჯის თასი
სამტრედია - კოსოვა (კოსოვო) სამტრედია არ ჩავიდა დიპლომატიური ურთიერთობის არარსებობის გამო და მიიღო დისკვალიფიკაცია
2015-16
ჩელენჯის თასი
შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - პორტო (პორტუგალია) 16:49, 16:44
2016-17
ჩელენჯის თასი, ქალები
მამული (თბილისი) - სოკოლი (ჩეხეთი) 12:34, 7:31
2017-18
ჩელენჯის თასი
შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - მოსტარი (ბოსნია) 17:47, 32:42
2018-19
ჩელენჯის თასი
იმედი (თელავი) - დუდელანჟი (ლუქსემბურგი) 25:32, 13:41
ფედერაციის თასი
შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - ბესა ფამგასი (კოსოვო) 20:30, 22:37
2019-2020
ფედერაციის თასი
შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - ეში (ლუქსემბურგი) 16:38, 22:42
უფულობის გამო, სახლის თამაშს უმრავლეს შემთხვევაში, სტუმრად ვთამაშობდით
თუ სწორად დავთვალე
კაცებში:
147 თამაში = 16 მოგება, 1 ფრე, 124 წაგება
4 თამაშში არ გამოვცხადდით, ერთხელ - მეტოქე არ გამოგვიცხადდა, ერთი - ომის გამო ჩაიშალა
1 წრე გავიარეთ სულ 6-ჯერ, აქედან 2-ჯერ სოვიეტის დროს
ბოლოს თამაში მოვიგეთ 2009 წელს
ბოლოს კაცთა გუნდმა ითამაშა 2019 წელს
ქალებში:
34 თამაში = 32 წაგება
2 თამაშში არ გამოვცხადდით
ბოლოს ქალთა გუნდმა ითამაშა 2016 წელს
არადა, იგივე ხაზარაძე და კიდე სხვები ყოფილი ხელბურთელები არიან და რა დიდი ფული უნდა ერთი კარგი გუნდის გაკეთებას, რომ ევროთასებზე მუდმივად ითამაშოს???
This post has been edited by guriaaa on 6 Feb 2024, 04:50