რას ნიშნავს , სხვატკაში , რომ გაქვს უპირატესობა ---- ეს ნიშნავს იმას , რომ ეს უპირატესობა , რომ გამოიყენო , უნდა გყავდეს , ტაქტიკურად ძალიან სწორად მოაზროვნე 9 და 10 ნომერი (დეტალებში ნუ შემიყვანთ) , ამ პოზიციაზე კი ჩვენ კატასტროფა გვაქვს . აბუსერიძემ თამაში ჩააგდოო , ესეც არ არის სწორი , არ იცის მეტი და რა ქნას , მეკო-მ ვითომ ყველაფერი გაიტანა რაც დაარტყა , მაგრამ 10 ნომრის მოვალეობა მარტო რეალიზაცია არ არის დამიჯერეთ , მეკო-მ ვერც ერთხელ ტაქტიკურად სწორად ვერ გადაკიდა ბურთი იაპონიის მხარეზე , რომ რაღაც შეტევის პერსპექტივა გვქონოდა .
არ მინდა საერთოდ საუბარი 15 ნომერზე , ეს პოზიცია ალბათ ყველაზე სუსტია ჩვენს ნაკრებში , იაპონიამ ეს კარგად დაგვანახა
კარგი რაც იყო იყო , ახლა ფიჯი
ფიჯისთანა , ფიფტი -ფიფტი გვაქვს , ან ფიჯი დიდი უპირატესობით მოგვიგებს , ან საერთოდ ჩვენ მოვიგებთ , დიდი ძალისხმევით , მაგრამ მოვიგებთ .
ყველაფერი ფიჯის თამაშის მანერაზეა აგებული . ფიჯი არ არის დისციპლინირებული გუნდი , აღმაფრენის გუნდია .აი, ჩვენს მუტრუკებს კი ყველაზე კარგად რაც გამოდით , კაკ რაზ მაგ გამოდით კარგად პირველ ნახევარ საათში , ზუსტად მაგ აღმაფრენაში ჩაკუკვა
.... ძალიან ძნელი იქნება ფიჯისთვის ლამაზი ხელით თამაში , გაბრაზებულ მძიმე ქართველებთან ..... მე მგონი პირველი ნახევარი საათი (თუმცა რაგბში ბოლო 20 წუთია მთავარი ) იქნება გადამწყვეტი ფიჯისთან , თუ ცოტა ვატკინეთ დასაწყისში და ფიჯის დავუკარგეთ ლამაზი თამაშის სურვილი , დავაწყებიეთ რაგბის საწყისებზე ფიქრი , ესე იგი ჩავითრიეთ ტაქტიკურ თამასში ---- ფიჯის შანსი არ აქვს
ვერ თამაშობს ფიჯი , სწორ რაგბს , გამგები გამიგებს . აი , როგორც კი იწყებს სწორ , ტაქტიკურად გარჯას , ფიჯი ხდება საშუალო გუნდი , ძალიან ბევრი სუსტი წერტილით . აი , აქ კი გვიჩნდება სერიოზული შანსები .
მე მგონი ამას კარგად მიხბდებიან ჩვენები , მით უმეტეს , ზუსტად ასე ფიჯის , აგერ 10 დღის უკან , ეთამაშა ინგლისი . ტაქტიკას ვამბობ და არა დონეს . პირველ 20 წუთში დაუმთავრეს ყომარი ფაქტიურად .