ივნისში გაიმართება თბილისის ტურნირი სადაც საქართველოს ეროვნული ნაკრები ითამაშებს: არგენტინა იაგუარებთან, ესპანეთთან და მზარდ იტალიასთან. შემადგენლობაში მოხვდება თოდუაო, რამდენიმე წამყვან მორაგბეს კი დავასვენებთ.
23 ნოემბერი - იაპონია (გადაიწია კვირას ამ მატჩმა)
მაჩხანელის ფორმასთან დაკავშირებით-შესანიშნავ ფორმაშია, გუნდსაც კარგად კრავსო.
მსოფლიოსთვის გვეყოლება ფიზ.მომზადების მაღალი დონის მწვრთნელიო, ვინ გაიგებთ მომავალში.
შეიქმნება აკადემია რომელიც 15-22 წლის მორაგბეების განვითარება გაზრდას შეუწყობს ხელს.
ტონგასთან მოსაგებად არის სერიოზული განწყობა ნაკრებში წლეულსაც და მსოფლიოზეც.
"ჩელენჯ კაპზე" გვეღირსება გამოსვლა მომავალში, სავარაუდოდ გაიგზავნება შიდა ჩემპიონატის საუკეთესო მოთამაშეებით დაკომპლექტებული გუნდი. ნუ ზუსტად არაა გადაწყვეტილი.
სათამაშო კომპონენტებიდან განსაკუთრებით პრობლემატურად გამოიყო რაქები, ასვე 9 ნომრებზე, ფაქტობრივად N-3 (9 ნომერი) არ გვყავსო.
თბილისის თასს აჩვენებს საზ მაუ, რომელიც ტექნიკურად კატასტროფულ მდგომარეობაშია, მომავალში ალბათ ისევ კავშირს თავის ხარჯებით მოუწევს ვიდეო-რეფერის პრობლემის გადაჭრა.
მსოფლიოსთვის მომზადების გეგმები და სად გავივლით შეკრებას.
ერთა თასი - 2015 (მსოფლიოსთვის მოსამზადებელ ეტაპად განიხილება) მაგრამ მოსაგებ ეტაპად რათქმაუნდა
ესპანეთთან ცუდი თამაშის მიზეზები: შეცვლები.... ვარჯიშის პირობები, გახსოვთ პერპინიონში წავიდენ ჩვენები, მაგრამ მოედანი არ დახვდათ ისეთი როგორსაც ელოდენ. ვერ მოხერხდა ვარჯიშების ჩატარება ქარის გამო კიდევო.
ირლანდიაში მატჩისთვის კარგი თამაშის მოლოდინი, ირლანდიელები კბილებს ილესავენ 2007_ის გამო. ვიზების პრობლემაა, რადგან უახლოესი (ტერიტორიულად) საკონსულო სოფიაშია რომელიც გასცემს ამ ვიზებს. ამიტომ საგარეო საქმეთა სამინისტროს დახმარებით, სოფიაში გადაიგზავნება მსურველთა სია რომელთაც ენდომებათ დუბლინში წასვლა. ალბათ წინასწარ სია იქნება შესადგენი და ა.შ
მსოფლიოსთვის ჩამოვა ბილეთები რომლებიც გადაეცემათ ტურისტულ სააგენტოებს რომლებიც პაკეტებში შესთავაზებენ მსურველებს.
U-18 არ არის იმ დონის, როგორიც გვინდა თუმც სხვა ასაკობრივები საკმაოდ ძლიერია. იტალია ბევრს შუხურობს ელიტ რაუნდში კიდე
U-20 სერიოზული მოლოდინებია, ჰეიგიც მიყვება დასაკვირვებლად.
მომრავლებული ჩხუბები ჩემპიონატში: მიზეზები ზოგადად საზოგადოებაში მომატებული აგრესია, :/ გადაჭრის გზებზე კი ჯარიმებიო სხვა აბა რა ვქნათო.
ბათუმის სტადიონი შენდება.
მოუგვარებელი პრობლემების ნუსხა: სტადიონების შენახვა მომავალში ძალიან დიდი დანახარჯები (ამჟამად ქართუ ჯგუფი ინახავს), ჩელენჯისთვის სტადიონის შოვნა, ბილეთების (აბონიმენტის) ვერ დაპირება იმის გამო რომ წინასწარ არაა ცნობილი მთელი წელიწადი რომელ სტადიონზე იქნება თამაშები. ქუთაისის პრობლემა (აეროპორტი) რის გამოც იქ თამაშები ვერ იმართება. გადამყიდველები ასევე პრობლემა.
თუ იდეები იქნა შესაძლოა ელექტრონული გაყიდვების დატესტვა ეს საკითხი წესიერად არც განხილულა.