ადმა და ცებოიც აღიგავა პირისაგან მიწისა. ღმერთმა უთხრა მოსეს მაჩვენე ამ ქალაქებში ნორმალური ორიენტაციისა და მართალი ადამიანიო. მოსემ ვერ აჩვენა.
იმიტომ რომ წაბილწული იყო ყველაფერი.
ხოდა მიხარია რომ აქ 61 მართალ ადამიანს ვხედავ .
niteარ დამიწყოთ საუბარითქო იმიტომ დავწერე . რომ როცა ვკითხულობ ხოლმე აქ პოსტებს უმეტესობას ემჩნევა რომ კონსტიტუცია არც აქვს წაკითხული თავიდან ბოლომდე და კი ხმარობენ ხოლმე აღმა დაღმა როცა დასჭირდებათ. აი დაუკვირდით და რომელს გაქვთ წაკითხული თავიდან ბოლომდე. ნუ ზეპირად ცოდნაზე ზედმეტია საუბარი.
ანუ ირონიით დავწერე. ვაიჰ..
დემოკრატია არ არის ადამიანის უფლებების დაცვა.
დემოკრატია მმართველობის ფორმაა, რომელიც არის ყველაზე დახვეწილი დღესდღეობით ჩემი აზრით.
დემოკრატია ითვალისწინებს ადამიანის უფლებების დაცვას.
თუმცა დემოკრატია ითვალისწინებს პირდაპირი უმრავლესობის წესს. თორემ ასე ყველას აზრს ვერ გაითვალისწინებს დემოკრატია. იქნებ ვინმე ქუჩაში პირში მიცემის დაკანონება უნდა . ვერ დააკანონებს ამას უმრავლესობა და ეს არ ცაითვლება იმ ადამიანების შეზღუდვად და არც ის ეწყინოთ უმეტესობამ მერე მათი დასჯის გადაწყვეტილება რომ მიიღოს.
მისმინე ადამიანის 10=15 წლიანი ტავისუფლების აღკვეთით დასჯა არ არის დისკრიმინაცია? სიტყვაზე ქურდობისთვის, რაც ჩემი აზრიტ ძალიან მსუბუქი დანაშაულია, მაგრამ რახან ასე ფიქრობს უმეტესობა მეც მათა აზრს ვიზიარებ.
პ.ს. ხო რაც შეეხება როგორც გინდა ისე იყენებო რომ მეუბნები.
აიღე რამე საკითხი ჯერ დაამტკიცე, მერე თავადვე დაიწყე უარყოფა იმავე საკითხის, მიხვალ ჭეშმარიტებამდე თუ საფუძვლიანად დაამტკიცებ ორივე მხარეს.