კი, ეგრე გამოდის, ჩემს გარშემო ძალიან ცოტა ადამიანია ვინც ოცნებას უჭერს მხარს და ჩემი რეალობიდან გამომდინარე ვაბშე არ მეპარება ეჭვი მაგაში.
პახოდუ ბიძინას აჭარის მოგების შანსი არ აქვს, სადაც მისი საარჩევნო კამპანია არის აწყობიი "კიბოს აჩენს 5 ნომერი" და ასლანას ძველ ჩინოვნიკებზე, აჭარას კიდე ისეთივე გადამწყვეტი მნიშვნელობა აქვს ჩვენთან, როგორც ფლორიდას და ტექსასს აშშ-ში. სამეგრელოც ნაცების არის, ქართლიც და სამცხე-ჯავახეთიც. თბილისს პირწმინდად წააგებენ, აი, საშინლად. ადგილობრივი არჩევნები რო იყოს საკრებულოში უმრავლესობა ოცნება იქნებოდა და მერიც ოცნების კაცი იქნებოდა, ამაში დარწმუნებული ვარ ბოლომდე.
მოკლედ ბიძინიას 33%-იანი რეიტინგი მისი საარჩევნო კამაპნიის ფარგლებში, იმ სახეების ფონზე რაც მას ყავს გუნდში არის აბოლუტური პიკი. და მე მის ადგილას დავფიქრდებოდი ამაზე, იმიტომ რომ რეალურად ძალიან დიდი რეიტინგია იმ ყველა მინუსის გათვალისიწნებით რაც აქვს. იდეაში ეს რეიტინგი არა ქართული ოცნების, არამედ ბიძინასია პირადად, ისაა ლოკომოტივი და დანარჩენები პროსტა ჩაიბა.
მე შევიდოდი პარლამენტში, ყველანაირი გართულებების და ჩვენთვის ყველასათვის ნაცნობი რიტორიკის "გაგვიყალბეს, სულში ჩაგვაფურთეს" გარეშე და მოვემზადებოდი შემდეგი არჩევნებისთვის. პოლიტიკურ ასპარეზზე უახლესი სახეების და ნორმალური გუნდის ჩამოყალიბებით და ა.შ. კაროჩე, კარგი ინდიკატორია ეს თუ რა შეუძლია კარგ ოპოზიციურ ძალას ამ ქვეყანაში, ძალიან სამწუხაროა რო ვერ იყენებენ