#34673951 · 10 Jan 2013, 11:01 · · პროფილი · პირადი მიმოწერა · ჩატი
| QUOTE | | ღმერთმა გისმინოს, მაგრამ რაღაც ეჭვი მეპარება ბიძინამ ეს შეძლოს. იანკი ოკუპანტები მასე ადვილად არ თმობენ მათ მიერ ოკუპირებულ ქვეყნებს. ღმერთმა ქნას ვცდებოდე! |
გასაოცარია, მაგრამ ივანიშვილი მართლა "გენიოსი" ადამიანი ყოფილა. მან აშშ-ს მისცა ჩვენს თავდაცვის სფეროზე მოქმედების ბერკეტი, პოლიტკური სფერო კი წაართვა. ანუ, აშშ მიხვდა რომ მათი მარიონეტკა სააკაშვილი დარჩა რეალური მხარდაჭერის გარეშე ქვეყნის შიგნით, შესაბამისად მათ ინტერესებსაც საფრთხე დაემუქრა და ალბად ბიძინას თავდაცვა ნაცებში გაუცვალეს იმ იმედით რომ მოაძლიერებენ ნაცებს და შემდეგ ერთიანი ძალებით შეუტევენ ქართველი ერის რჩეულებს. თუმცა აქ ივანიშვილმა მასტერ კლასი ჩაუტარა და კრიმინალში ეჭვმიტანილი ნაც ბობოლების დაპატიმრებები დაიწყო. თუ გახსოვთ მან ამას წინათ თქვა რომ "ევროპელები და ამერიკელები მთხოვდნენ ეს არ გამეკეთებინაო", ესე იგი "ჩვენი სტრატეგიული პარტნიორები" ღიად ცდილობდნენ ქვეყნის პრემიერ მინისტრზე ზეგავლენის მოპოვებას და ჩვენს შიდა საქმეებში უხეშად ჩარევასმ საბოლოოდ კი მათი მარიონეტკების დაცვას. აი აქ გაედოთ მათ. ეხლა იმედია ივანიშვილი ნელ-ნელა გადახნავს მათ მიერ აშენებულ მონურ წყობა/სისტემას და შექმნის ეროვნულს - ხალხის ეროვნულ ინტერესებზე ორიენტირებულს და არა სხვა ქვეყნების ინტერესებზე ორიენტირებულს. თავდაცვის სფეროს კონტროლი კი დროებითია. როგორც კი სრულიად მოიპოვებს ზეგავლენას პოლიტიკურ სპექტრზე, მერე თავდაცვასაც მიხედვს Xscout| QUOTE | | ამერიკა და დასავლეთი უცილობლად გვინდა კაცო , შენ რაღა დაგემართა, საჭიროებაა მასეთი, თორო ამერიკას გავარტყი კაცო. |
მე წინააღმდეგი კი არა ვარ მათთან მეგობრობის კაცო?! მე არ მინდა რომ ჩემი ერი და მთლიადან ქვეყანა ვიღაცა იმპერიის ინტერესებს ემსახურებოდეს და მათ დაკრულზე იქნევდეს ტრაკს!!! უნდა იყოს ურთიერთპატივისცემა და არა თამაში ერთ კარში. არანაირად არ ვაკნინებ აშშ-სა და ევროპის დამსახურებას ჩვენი ქვეყნის წინაშე, თუმცა არავის არა აქვს უფლება რომ ეს მათ გამოიყენონ არგუმენტად და ისე გამოგვიყენონ, როგორც მათ სურთ. შენ რო იყავი ავღანეთში, იქ რა, სამაჩაბლოს იცავდი თუ აფხაზეთს, ჰა?
1918 - ბრესტ-ლიტოვსკის ზავი. თურქეთს გადაეცა ბათუმისა და არდაჰანის რეგიონები. 1921 - საქართველოს ოკუპაცია. 1921 - აფხაზეთის ССР. 1921 - აჭარის АР. 1922 - სამხრეთ ოსეთის АР. იზრაილ გელფანდი; ლეიბა ბრონშტეინი, ადოლფ იოფე, ვლადიმირ ბლანკი, გრიგორი ალფელბაუმი. მოგიტყ........ "მოძმე" ებრაელი ერი!