,,ოცნების კოალიციის სამეფოში რაღაც ვენდეტურად ფეთქდება-ინგრევა...''
ლევან მამალაძე: გამოიძიეთ „მადნეულის“ საქმე და სააკაშვილი საბოლოოდ დამთავრდება!
ავტორი:
23 დეკემბერი, 2014. 15:19
შევარდნაძის მთავრობის მაღალჩინოსანი ლევან მამალაძე აცხადებს, რომ საქართველოს ყოფილმა პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა „კვარციტი", „მადნეული" მიისაკუთრა, სახელმწიფოს უზარმაზარი ზიანი მიაყენა, ახლა კი გამოდის და ამ ყველაფერს სხვას აბრალებს". ამის შესახებ მამალაძე „ასავალ-დასავალს" ესაუბრა.
„გაიგეთ, ხალხნო, ეს ადამიანი სამკურნალოა, საბოლოოდ, თავის სიცოცხლეს საგიჟეთში დაასრულებს, მაგრამ მანამდე, ათას სიბინძურეს ჩაიდენს! კაცმა „კვარციტი", „მადნეული" მიისაკუთრა, სახელმწიფოს უზარმაზარი ზიანი მიაყენა, ახლა კი გამოდის და ამ ყველაფერს სხვას აბრალებს. ვინმემ ხომ უნდა გასცეს პასუხი?! ჰოდა, მე ვეუბნები, მიშა, თუ მაგარი ხარ, დამიჯექი პირდაპირ ეთერში! სააკაშვილის მხარდამჭერებსაც მინდა, მივმართო - თქვე მამაცხონებულებო, გაუკეთეთ ორგანიზება პირდაპირ ეთერში სააკაშვილთან ჩემს დებატებს. დაგარწმუნებთ, რა ბედენა ლიდერიც გყავთ!
ერთი დოკუმენტი მაინც დამიდეთ, სადაც დადასტურდება, რომ ფრთიანი რაშები და ოქროს ზოდები მქონდა! თუ რაიმე საბუთს იპოვიან, მზად ვარ, სააკაშვილის მოსყიდული სასამართლოსა და პროკურატურის წინაშე ვაგო პასუხი! ყველაზე დიდი ცინიზმი იყო, როცა ე.წ. ექს-პრეზიდენტმა საყდრისის თემაზე განცხადება გააკეთა - ლევან მამალაძესაც არ უკადრებია ის, რაც ამ ხელისუფლებამ ჩაიდინაო. იგი ისევ ცდილობს, საზოგადოება შეცდომაში შეიყვანოს და ამ ხელისუფლებას აჰკიდოს ყველა ის ცოდვა, რაც თვითონ ჩაიდინა. ფაქტია - ოქროს საბადოში მას ჯერ კიდევ მაშინ ჰქონდა ინტერესები, ვიდრე პრეზიდენტი გახდებოდა.
როდესაც სააკაშვილი ხელისუფლებაში მოვიდა, ორივე საწარმო - „კვარციტი" და „მადნეული" მიითვისა. შექმნეს კომპანია „აი ემ ჯი", რომელთა დამფუძნებლებიც თემურ ალასანიასთან ერთად რუსი ჩინოვნიკები გახლდნენ, ანუ დახატეს სურათი, რომ ეს საწარმოები რუსულ კომპანიას ეკუთვნოდა, რეალურად კი, მიშას ახლობლები ამ საწარმოს დღემდე მართავენ და ბიუჯეტის თანხებს ოფშორულ ფირმებში ქაჩავენ. სააკაშვილი იქიდან ასეულობით მილიონს იღებს. პრეზიდენტობის ვადის ამოწურვამდე, საყდრისის ეროვნულ ძეგლთა ნუსხიდან ამოღებას იმიტომაც მოაწერა ხელი, რომ თავის მფლობელობაში მყოფ საწარმოებს ნაკლები დანახარჯი ჰქონოდა. საყდრისის მიდამოებში სპილენძისა და ოქროს უფრო მაღალი შემცველობის მადანია!" - განაცხადა მამალაძემ.
(მოამზადა ნენე სტეფანიშვილმა)
წყარო: „ასავალ-დასავალი"