პროექტის საბოლოო ვარიანტი შეთანხმებულია
რადიო „კომერსანტი,“ FM 95,5
„რიქსოსის“ თბილისური სასტუმროს პროექტის საბოლოო ვარიანტი რიქოსის მენეჯმენტთან უკვე შეთანხმებულია.
საქართველო–ისრაელის ბიზნეს პალატის ინფორმაციით, რამდენიმეთვიანი პროფესიული განხილვები პროექტთან დაკავშირებით აპრილში დასრულდა და შეთანხმება კომპანია „სითი ემსა“ და საერთაშორისო ლაქშერი სასტუმროების ქსელ „რიქსოსს“ შორის გაფორმდა.
პროექტის მმართველი კომპანიის ინფორმაციით, ივლისის ბოლოს მშენებლობის პროცესში ტენდერის საფუძველზე ერთი ქართული და ერთი საერთაშორისო კომპანია ჩაერთვება. სითი ემის ხელმძღვანელის განმარტებით, „რიქსოსი თბილისის“ პროფილი თავდაპირველად სასტუმრო და სასტუმრო აპარტამენტები უნდა ყოფილიყო, თუმცა საქართველოში ტურიზმის და მისი განვითარების პერსპექტივების გამო კომპანიის პარტნიორებმა გადაწყვიტეს მოსინჯონ მხოლოდ სასტუმროს ვარიანტიც, რომელიც შესაძლოა 200–ნომრიანი იყოს. მისივე თქმით, ალტერნატიულ ვარიანტად განიხილება კიდევ ერთი ბუტიკ–ოტელის გახსნა რიქსოსის სახელის ქვეშ. იციკ მოშეს განცხადებით, რიქსოსის მოთხოვნები ძალიან მაღალია. რიქსოსის მენეჯერის განცხადებით კი საქართველოს რიქოსის პროექტი აღმოსავლეთ ევროპაში ლიდერი იქნება. რადგან მას უნიკალური არქიტექტურული დატვირთვა ექნება.
ცნობისთვის: რიქსოსის სასტუმროს პროექტში 15 მილიონზე მეტი ჩაიდება და მშენებლობის პროცესი 2014 წელს დასრულდება, მისი გახსნა კი 2015 წელსაა დაგეგმილი.