კახი გოგიჩაიშვილი ლანჩხუთის "გურიას" მთავარი მწთნელი გახდა. 46 წლის სპეციალისტი ბოლოს თბილისის "დინამოს" ედგა სათავეში, რომელიც მაისში დატოვა. მანამდე კი 35-ე სკოლის გუნდს და თბილისის დინამოს დუბლებს წვრთნიდა. ასევე უმუშავია ს.კ. ზესტაფონის მთავარი მწვრთნელის თანაშემწედ.
გოგიჩაიშვილმა ფეხბურთის თამაში 10 წლის ასაკში 1978 წელს 35-ე სკოლაში, მწვრთნელ გიორგი ბუაძის თაოსნობით დაიწყო. პირველი პროფესიული გუნდი 1986 წელს თბილისის "შევარდენი" იყო, 1987 წელს უმაღლესს ლიგაში მისი დებიუტი ლანჩხუთის "გურიის" შემადგენლობაში შედგა; 1988-91 წლებში კი თბილისის "დინამოს" ღირსებას იცავდა.
1991 წელს ლანჩხუთის "გურიას" დაუბრუნდა. ასევე ითამაშა თბილისის "შევარდენი 1906"-ში, "სამტრედიაში", ისევ დინამოში, "ლოკომოტივსა" და "მერანში". 1998 წელს, ჯერ ისრაელში აშქელონის "ჰაპოელის", შემდეგ კი რუსეთში ნიჟნი ნოვგოროდის "ლოკოს" ღირსებას იცავდა. საქართველოს ეროვნულ ნაკრებში გოგიჩამ 27 მატჩი ჩაატარა და 1 გოლი გაიტანა.
მანამდე "გურიამ" კონტრაქტი ირაკლი ვაშაკიძესთან გააფორმა, რომელიც კლუბში ტრანსფერების მენეჯერი იქნება.
ლანჩხუთის გურიას მთავარი მწვრთნელები (1952-2015)