მაგი კი არა პირიქით გეტყვი 21 საუკუნეში ახალგაზრდა ადამიანი რომ გარბიხარ და ხუთაინებს ხაზავ როგორც მინიმუ გეუბნები ტეხავს სირცხვილია ბლიად, კაკ მინიმუმ ტეხავს ან გაუთვითცნობიერებლად მავნებლობას უჭერ მხარს, ეს დედა ნატირები ვიდეოე ჩანაწერები მაინც არ არსებობდეს რა განცხადებები ქონდათ თითოეულ მადანს გინდა 2008 წლამდე გინდა 2008 წლის შემდეგ,
ხო და როცა გაქვს ნანახი და იცი და მაინც გარბიხარ და ხუთიანებს ხაზავ მავნებელი ხარ ჩვეულებერი ამ ქვეყნის, და თუ არ იცი მაგ პერიოდში რა ხდებობა ზემოთაც დაგიწერე რომ კაკ მინიმუმ ტეხავს,
რაც შეეხება ბიძო ბატონს ნაც ანალურ სექტას ეგ გიტყდებათ რომ რუსეთასაც უგვარებს და დასავლეთსაც, არა ბიჭოს უვიზო რეჟიმი ტყუილად მოგვცეს ამდენ გრანტებს და დაფინანსებებს ტყილად გვაძლევენ და ცოტა ხანში კანდიდატის სტატუსიც დაიდება, ეგ გიტყდებათ იმიტომ რომ მიშამ მაგ ყველანაირ საკუთხში ჩაისვარა და ნეხვის სუნი დააყენა, წაგებული ომი მაზეიმა მოგებულად,
დემოკრატიის ადამიანის თავისუფლების ხაზიც გავშალოთ რომელი გავს რუსულს და რომელი ევროპულს, დავიწყოთ და ჩამოვწეროთ ვატიანტები, თუ რამე შემეშლება ორივეს დავწერ თუ რამეა გამისწორე და ვანტულიკო ატვლიპინებული პოზი ვიყო ბოდიშს მოვიხდი,
1) ტელეფონში მიშას დროს მიშასთვის გამზრდელი რომ გეგინებინა უბრალო ახლობელთან საუბრის დროს მეორე დღეს ნარკოტიკს ან ბომბებს გიპოვიდნენ ჯიბეში ან სახლში სულ რომ 10 მოსწავლე ყოფილიყავი სკოლაში,
ნათელი და ბევრი მაგალითი გვაქვს მაგის აგერ ნანუკა ჟოჟოლიანს შემთხვევით ციფრები რომ შეეშალა ტელეფონზე არიქა როგორ შეაწუხეს ჩემი ნანუკაო სვანეთში მაგის გამო ბიჭები ფეხებით დაკიდეს ბომბები დაულაგეს სახლში და 9 წელი ციხე მიუსაჯეს ტერორიზმის მუხლით,
საპირისპირო მხარეს ტვ ლაივში გინდა აქციებზე დედის პირს აგინებენ ბიძინას და მის მომხრეებს მარა კი ცხოვრობს ის ხალხი არხეინად,
გავაგრძელოთ ვანტულიკო პოზი ვიყო, ოპოზიციასთან მიდგომები რომლის იყო ევროპული და რომლის რუსული
2) ნაც ანალისტების დროს თითქმის ყველა ოპოზიციური სპექტრი მათ შორის ეხლანდელი ვითომ ოპოზიცია ვინც ნაც ანალებს პროჭს უტლიკავენ ტიპა შალიკო ნათელაშვილი დები ბერძენიშვილები ოქრუაშვილი, ვინც ცალკე იყო ბადრი კობა დავითაშვილი და ასე შემდეგ სახელმწიფო მოღალატეებად და რუსეთის აგენტებად გამოაცხადეს, ბადრი პატარკაციშვილი გააქციეს და მოკლეს მაგის ქონებას ზონდერ ბრიგადები მიუქსიეს,
შევარდნაძის თითქმის ყველა მინისტრი და თანმხლები დაიჭირეს ნუ ედიკასაც დაიჭერდნენ ზემოდან რომ არ დაეკრიშათ, ანუ სასტავს ოპოზიცია ან არ ყავდა ან ვინც ყავდა სახელწიფო მტრად ყავდა გამოცხადებული ან კიდევ დაჭერილი ან ნაცემი კობა დავითაშვილით დაწყებული გრეჩიხა ოქრუაშვილით დამთავრებული, ნუ ასლანა გააქციეს მარა ეს კი ბატონო იყო დასაჭერი
ეხლანდელ დროს იმ ნაბოზავარ გირჩი შმირჩი ჯაფარიძეს ერთი პანჩური ამოსცხეს ისიც ხულიგნობის გამო და გამოუშვეს, იმის ფონზე რომ ხულიგნობდა და რეალურად ხულიგნობის მუხლით დასაჭერიც იყო,
დანარჩენი ვინ დაიჭირეს? გიგი უგულავა რომელმაც თვითონ აღიარა 50 მილიონის მოპარვა, მე შენ ჩვენ შვილებს მოპარა, უარყოფ რომ დასაჭერი იყო?
და იმ განდონი პოლიციური რეჟიმის შემქმნელი მერაბიშვილი რომელიც დედას უტყნავდა ყველაფერს და მიშიკო რომელსაც პატივი სცეს და გაუშვეს მიუხედავად იმისა რომ თავის დროზე იყო დასაჭერი და პირადად მფარველობდა იმ პოლიციური სისტემის ჯალათებს,
გადავიდეთ მედიაზე და მედიის თავისუფლებაზე შევადაროთ მიშას დროს ეხლანდელი დრო რომელი გავს რუსულს რომელი ევროპულს.
3) მიშას დროს სულ რაღაც 10 ტელევიზია იყო აქედან ერთი იმედი იყო რომელიც ცალკე იდგა და მეორე იბერია დანარჩენი ყველა არხი ერთ მუსიკას უკრავდა, იბერიაში ავტომატით შევარდნენ ზონდერები და დახურეს ტელევიზია იმედში ავტომატით შევარდნენ ზონდერები და პირდაპირი მნიშვნელობით გადაიფორმეს თავის სახელზე იქამდე სანამ თვითონ იყვნენ მთავრობაში, ვადა რომ გაუვიდათ მერე დაუბრუნეს თავისი ხელითვე ოჯახს, ეგ იყო მიშას სამართალი
ამ მთავრობის დროს არის სადღაც 50 მეტი ტელევიზია სადაც ვისაც რასაც უნდა იმას ბაზრობს გინდა ბიძინას აგინე გინდა გრიშას გინდა მიშას არის სიტყვის თავისუფლება და დემოკრატია, ერთადერთი დავა იყო რუსთავი ორის ამბებზე რაც ჰააგის და ევროსაბჭოს დონეზე გადაწყდა რომ ნაციანალები იყვნენ განდონი ვირთხები დანარჩენი რავი მე არ მახსენდება მსგავსი რამე,
გავაგრძელოთ ყველაზე მთავარით და არანაკებ ფასეულით, საარჩევნო სისტემა რომის გავდა რუსულს და რომლის გავს ევროპულს
4) არჩევნების კითხით ყველაზე მარტივად სამართავი და მანიპულირებადი იყო სახელმწიფო სისტემები, ჯარი სკოლა ბაღი პოლიკნინიკები უნივერსიტეტები სამგაზვრო მარშრუტი ნუ ძირითადად სახელმწიფო სექტორი, მიშას დროს ჯარიდან აბსოლიტურად ყველა უბნიდან შეგიძლია ცსკ მონაცემები გადაამოწმო გამოდიოდა 99%-100% შედეგები ნაცების სასარგებლოდ, მაშინ როცა პირადად სამხედრო ახლობლებისგან ვიცი რომ არ მიუციათ იმ ნაწილში ბევრს ხმა მიშასთვის მაგრამ იმ ოლქიდან 100% შედეგი აიღეს, დაშინება მასწავლებლების მძღოლების და ასე შემდეგ რომ გადააკონტროლებდნენ ვინ მივიდა და ვინ არა არჩევნებზე,
პლიუს ფულის დარიგება, პირადად ბევრი ფაქტი ვიცი მარა არ ვწვრილმანდები ეხლა, კორპუსის თავმჯდომარეების კარგი ჩართულობა არჩევნებში თუ ვინმე იყო სადმე დაჭერილი ხმებს თუ მიუტანდი ან გამოუშვებდნენ ან კიდევ სროკს უმცირებდნენ ან კიდევ ციხეში ცხოვრების პირობებს, მსგავსი ფაქტები საბედნიეროდ ამ 10 წელში არ გამიგია თუმცა არ ვუარყოფ რომ სადღაც რეგიონებში შეიძლება იყოს,
უმეტეს საარჩევნო ოლქებზე არის კამერები და დამკვირვებელი ოპოზიციიდან და არასამთავროებიდან იმაზე მეტეი ვიდრე ლამის ამკმრჩეველი მიდის, თან გიენებივით ჩასაფრებულები რომ ლიჟბი რამე იპოვონ ხელ მოსაჭიდი მარა ვერ პოლუობენ, თუმცაღა კიდევ ერთხელ ვამბობ რომ არ ვუარყოფ სადღაც პროვინციებში სადაც უფრო ჩაკეტილი სისტემაა სოფელში ყველა ყველას იცნობს და ასე შემდეგ იყოს მოსყიდვის და რიგ შემთხვევებში დაშინების ფაქტებიც, მარა რა შედარებაა იმასთან რომ თუნდაც სამხედრო ნაწილში სადაც დახურული და კონტროლირებადი სისტემაა სახელმწიფოს მიერ ოპოზიცია იგებს იმ ოლქებზე არჩევნებს,
გადავიდეთ ციხის სისტემაზე,
5) ნუ რავი გადავიდე???? ვიცით ხო ისედაც როგორც თეთრი და შავი იმხელა სხვაობაა, ტიპები ციხეს იყენებდნენ თავის სადამსჯელო სისტემად, თუ არ იყავი ნაცი დანძრეული გქონდა, ან უნდა მიგეტანა ყველაფერი რაც გქონდა და შეიძლება გამოეშვი ან კიდევპატრონს გიტყნავდნენ ციხეში, ნუ რავი აღარ ვწვრილმანდები ყველამ ვიცით რაც იყო და როგორც იყო იმის 1 პროცენტიც არაა რაც მიშას დროს იყო სისტემური უდიდესი დანაშაული,
ავიღოთ გამოხატვის და სიტყვის თავისუფლების ამბები, აქციები მიშად დროს და აქციები ეხლა.
6) მიშას დროს დაგლეწავდნენ ძვლებში სისხლს დაგაჯმევინებდნენ და შემოგდებდნენ ხელფეხშეკრულს გარაჟის თავზე მეორე დღეს ის განდონი 8 არხი რომელიც ერთ პარტიას ემსახურებოდა იტყოდა რომ მაგას ძმაო დენმა დაარტყა და მაგიტომ მოკვდაო
ეხლა სანამ შტურმით აღება არ სცადა პარლამენტის სასტავმა იქამდე არ ჩაერია სპეცრაზმი, წყლის ჭავლით და ცრემლსადენით კულტურილად როგორც ევროპაშია მხოლოდ უკიდურესი შემთხვევის დროს ჩაერია ლოკალური სიტუაციის გასანმუხტად პატრული მიუხედავად იმისა რომ ძალიან ბევრი ვანდალალური ფაქტი მოხდა ტიპა მანქანების დაწვები და ასე შემდეგ, მიშას დროს რომ პატრულის მანქანა დაგეწვა შენ ხომ იცი რომ კაკ მინიმუმ ქვეყნიდან გადაგასახლებდნენ?
აი ამდენი წელი არიან ხო ტიპები რატომ არ მოხდა მსგავსი ფაქტები რაც მიშას დროს იყო? ერთი ორი ფაქტი მსგავსი მაინც? რაღაც ###ობა კანონები მიიღეს გამოვიდა ხალხი დაიხია მთავრობამ, არა ჩადებასო გამოვიდა ხალხი დაგითმო მთავრობამ, კაკ რაზ ეგ ხდება ევროპაში ხალხი ირჩევს მთავრობას მთავრობა ემსახურება ხალხს, რუსეთში აბა რა კანონიც მიიღეს დარჩა კანონად აქციასაც კი ვერ მართავ,
7) გინდა განათლების კუთხით აიღე თუ რამე ცოდნა გაქ და ენა იცი შეგიძლია ადგე წახვიდე ისწავლო იმუშაო თავ პირი მოიტყნა რაც გინდა ის ქნა,
ხო ეხლა ჩავშალე 7 ძირითადი პუნქტი რომელიც მთავარი და მნიშვნელოვანია რომ ადამიანმა ამ ქვეყანაში იცხოვროს, მთავრობა ვინც არ მოვა ყველა შეჭამს თავის წილს მაგრამ არის ზღვრები რომელიც ადამიანის უფლებების მხრივ არ უნდა შელახო, ძირითადი პუნქტები ჩამოვწერე, რაც ადამიანისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია რომ საფუძვლიან მოქალაქედ ჩათვალოს თავი,
ქვეყანაში რეალურად გვაქვს ორი პარტია 1 პარტია არის ქოცები და მისი სატელიტი პარტიები მეორე პარტია არის ანალური ნაცები და მისი სატელიტი პარტიები, ორივე პარტია საკმაოდ დიდი ხანია პარლამენტის გარშემო ტრიალებს, არცერთი არ არის კარგი და ორივე პარტია გამოვცადეთ, მაგრამ მიუხედავად იმისა რომ ორივე ცუდია გვიწევს მაგ ორს შორის იძულებითი არჩევანი გავაკეთოთ, სხვა პარტიები ფიზიკურად არ არიან და გზა არ გვაქვს იქით, ამის ფონზე გიწევს ადამიანს გადახედო იმ 7 პუნქტს რომელი მთავრობა უფრო ლმობიერია იმ პუნქტებთან რომელი მთავრობის ნაბიჯები არის ახლოს ევროპულ გზასთან და ასე შემდეგ, შვიდივე პუნქტში სახეზე ათესლებს ქოცები ნაცებს? ცოტა საღად მოაზროვნე ადამიანი თუ ხარ არ უნდა გაგიჭირდეს ამ ყველაფრის დანახვაპს ევროპა იმიტომ გაძლევს უვიზო რეჟიმს იმიტო გაძლევს ამდენ გრანტს და დაფინანსებას რომ მიყვები მაგათ გზას აბა ანდრო ფორციაშვილი რომ იყოს კარგად და სისულელები წეროს მაგის გამო კი არ გეხმარება,
განსაკუთრებით რუსეთი და ამბები წამოვიდა უკრაინის ომის შემდეგ ნაც ანალისტური ნარატივის ფონზე, არავინ უარყოფს რომ რუსეთს არ აქვს ზეგავლენა ამ მთავრობაზე პირიქით ძალიან დიდი ზეგავლენა აქვს როგორც ამ მთავრობაზე ისევე მიშას მთავრობაზეც მაგრამ ესენი ასე თუ ისე აგვარებენ, უგვარებენ როგორც რუსეთს ასევე მიყვებიან ევროპის მითითებებს, ეხლა 3 მილიონიან ქვეყანას მეტს რას თხოვ?ხო კიდევ მთავარი და უმნიშვნელოვანესი, ანალისტ ნაცური მოძრაობა იმიტომ კი არ აგებს ყოველ არჩევნებზე რომ ქოცები კარგები არიან პირიქით ქოცები ###ები არიან მაგრამ ანალისტ ნაცური მოძრაობა არის განდონი გულის ამრევი მავნებელი ვირთხებიხო და მოდი რა გადახედე იმ ზედა პუნქტებს, გავიაზროთ აბა რა არის ევროპა რა არის რუსეთი, კაი შევცვალეთ მათავრობა რომელიც ცუდია მაგრამ ვინ მოგვყავს,
ხო რაც შეეხება მე, 17 წელია შეიძლება მეტიც ვმუშაობ ქართულ ამერიკულ კომპანიაში, არასდროს და არცერთი მთავრობისგან არ მიმიღია არანაირი სარგებელი პოლიტიკური მიზნით და პოლიტიკური თვალთახედვით,
ვთვლი რომ ნაციანალური მოძრაობა არის ამ ქვეყნის მტერი და პარაზიდი განდონი დივერსანტი მანვნებელი ვირთხა პარტია, ამ მთავრობის დედაც #####ან კიდევ,