#17181458 · 29 Dec 2009, 18:59 · · პროფილი · პირადი მიმოწერა · ჩატი
ბებერი კახპასთვის არჩევნები - "მიუღებელია" - ჩემთვისაც მიუღებელია ბებერი კახპების არჩევანი!
Burjanadze: Running in Local Elections Unacceptable Civil Georgia, Tbilisi / 28 Dec.'09 / 17:01 Nino Burjanadze, ex-parliamentary speaker and leader of Democratic Movement-United Georgia, said that it was “principally unacceptable” to participate in the local elections.
- პრინციპულად მიუღებელია არჩევნებში მონაწილეობა? რომ იმონაწილეო აგირჩევენ? ვინ გიჭერს მხარს? რა პოლიტიკოსი ხარ თუ არც მხარდაჭერა გაქვს და არც გინდა არჩევნებში მონაწილეობა??
In a statement released on December 28, she indicated that running in the elections would amount to engaging “in a game which is already lost and a game in which the Georgian President and Interior Minister act as referees.”
- მოკლედ არჩევნები ეს თამაშიოა... აქამდე ეს ასე არ იყოო? რამე ახალი მოხდა? იქნებ ჩვენ ცოტა ადეკვატური და ნამდვილი ოპოზიცია რომ გვყავდეს და არა ეს ჟოპოზიცია რა ეს დაუჭლიდა ხელს უფრო ნორმალური არჩევნების ჩატარებას?
Burjanadze says that under current conditions, when the authorities “have proved that they have no desire to create democratic electoral environment, only an electoral farce is expected,” which “will serve for legalization and prolongation of Saakashvili’s presence in power, which he gained undemocratically.”
- ეხ ბებერი ბოზი ნახეთ რეებს ლაყბობს! შე შობელძაღლო ამდენი წელი მის მხარ გვერდით არ ეგდე? მაშინ გეთქვა რომ აუფ, ეს და ის მიუღებელიაო და...
შენ ქმარი რომ პეწზიდენტმა თანამდებობაზე დანიშნა, ეს მის სინდესსზე იყოს!