#33438283 · 11 Oct 2012, 15:49 · · პროფილი · პირადი მიმოწერა · ჩატი
| QUOTE | | საქართველოს მთავრობის ახალი შემადგენლობა ახალი მოწვევის პარლამენტს კონსტიტუციით დადგენილ ვადებში წარედგინება. |
დაახლოებით 26 დღეში არა!?
| QUOTE | | მასვე დაეკისრა მოვალეობის შესრულება მთავრობის ახალი შემადგენლობის დანიშვნამდე. |
სააკიანც - ვერაა კაი გადაწყვეტილება შენ რომ ივალებ მოვალეობის შესრულებას ვერა!!! ესეგი შენ ხარ პრეზიდენტიც და მთავრობისთავჯდომარეც???
მაინტერესებს, რანაირად დააკმაყოფილა სააკაშვლმა როცა ბრძანება არდაწერილა!:?
ეგეთი რამე ჯერ არგამიგია ახალიპარლამენტის ფორმირების პირობებში პრეზიდენტი ,,დემისიონერი მთავრობის,, და პარლამენტის მოვალეობას შეასრულებს ეს ხომ აფსურდისტანია.
მას როგორც პრეზიდენტს განუსაზღვრელი უფლებების პატრონს არუნდა ჭირდებოდეს ან ქონდის იმის უფლება რომ ახალიმთავრობის ფუნქცია თუნდაც დროებით შეთვისოს.
ეს არის არც მეტი და არცნაკლები უპატივცემულობა მთავრობის და პარლამენტის მიმართ!!!!
პ.ს. ძალიან გავს ეს ოინი პალიკო კუბლაშვილის ნაცოდვილარ ფანდს და სააკაშვილის ლტოლვას რამენაირად დიდად წარმოსახოს თავისი პიროვნება მოწინააღმდეგეების წინაშე კანონის ფეხქვეშ გატელვით.
.დადეთ ბომჟებო როგორ ან როდის მოგმართათ პარალამენტმა ან მთავრობამ გადადგომაზე და პრეზიდენტამ რომელი გადაწყვეტილების საფუძვეზე დააკმაყოფილა მათი მოთხოვნა!!!
გელოდებით...
.