ჩემს მათემატიკის მასწავლებელს, როცა მასთან აბიტურიენტობის დროს ვემზადებოდი, 20-მდე აბიტურიენტი ჰყავდა: თითოეულისგან წელიწადში 1100$ (ასე ღირდა მე-12 კლასში მომზადება მასთან

).
რაც შეეხება დაბალ კლასებს, დაახლოებით 20 მოსწავლე ჰყავდა: გაკვეთილი 15 ლარი, ანუ თვეში 120 ლარი.
ჯამში: 20*1100$ + 20*120*9 = 22 000$ + 21 600 = (დაახლოებით) 59 000 ლარი.
უბრალოდ ის ვეკუაში ასწავლის, ძალიან მაღალი დონის სპეციალისტია.
This post has been edited by fenrirhowls on 29 Aug 2017, 19:06