#46919048 · 4 Feb 2016, 19:58 · · პროფილი · პირადი მიმოწერა · ჩატი
ისე კი მარგველაშვილს მსგავსი განცხადება გაკეთებული აქვს ქუთაისის პარლამენტში. (როდესაც მან იმ პარლამენტში შესვლაზე უარი თქვა საცა ყველაფერი არარის კარგათ)
გარდა მაგისა თოფეძემ თქვა რომ ქვეყნიდან 2 პირველი პირი არუნდა მიდიოდეს საზღვარგარეთ ერთიდაიგივე პრობლემაზე სასაუბროდ, ანუ 2 კაცის უცხოეტში წასვლა არის სირობა, ეს თქვა! სიმართლე არათქვა?
თუ სიმართლე არათქვა თოფაძემ მაშინ ი.ღარიბაშვილმა და გ.მარგველაშვილმა რატომ გააკეთეს ერთმანეთის მიმართ გარკვეული განცხადებები?. მოკლეთ დაულაგებელი იყო ეგ რაც მოხდა ღარიბაშვილსა და მარგველაშვილს შორის და ზუსტად ეგ შეახსენა თოფაძემ. ხოლო იმ დაუნის სინდრომს რომ მიადექით, ეგეთი განცხადებაც აქვს გაკეთებული მარგველაშვილს როდესაც ქუთაისის პარლამენტში სიტყვით გამოვიდა დაახლოებით 1 წლის წინ! დაახლოებით ესე"მე არშევალ იმ პარლამენტში და გავიარე იმათზე ვინც ისეთ პარლამენტში შევა საცაისედაესე ხდება" <-დაახლოებით ეს თქვა მარგველაშვილმა. ჩნდება ლეგიტიმური სამართლიანი კითხვა: რატომ ბატონო მარგველაშვილო, რატომ იძახი რომ ისეთ პარლამენტში არშეხვალ საცა ესედაისე ხდება, იქ ხომ სხვა პარტიის წარმომადგენლებიც ზიან, პარლამენტი ხომ ცირკის არენა არაა მინდა წავალ თუ კარგი ხალხი იჯდება იმ ცირკში მინდა არწავალ თუ იქ ცუდი ხალხი იჯდება. ბატონო მარგველაშვილო თქვენი პარლანენტში შესვლა თქვენი ვალდებულებაა მიუხედავად იმისა თქვენ იქ კუილის სუნი დაგხვდებათ თუ პროჭი ხალხი! თქვენ ხალხმა იმიტომ აგირჩიათ პრეზიდენტად რომ თქვენ იქ სიტყვით მაშინაც გამოხვიდეთ როცა იქ მოჯმულია, ხოლო ეგ იმიტომ უნდა გააკეთოთ რომ დაიცვათ ხალხის უფლებები. აბა დაფიქრდი, თუ პარლამენტში მოჯმულია ქვეყანაში ხალხი რადღეში არის?! აი, ამიტომ სწორედაც რომ მოჯმულ პარლამენტში განსაკუტრებით უნდა გამოხვიდე, და საბაბი რომ არგამოხვიდე იქ რომ მოჯმულია ეგ შენი მინუსი არის. თუ იქნებ სულაც უნდა გაებუტო იმ პარლამენტს, თუ იქ შენ გაგინებენ?
ზუსტად ეს ზემოთ თქმული შეახსენა გ.თოფაძემ გ.მარგველაშვილს. როგორც ჩანს თოფაძემ პრეზიდენტის 1 წლისწინანდელ ნათქვამზე ლოგიკური თავისებური დასკვნა გააკეთა და ის 1 წლისინანდელი ნათქვანი არამარტო თავისი პარტიის და სხვა პარლამენტარების შეურაწყოფად მიიღო არამედ ჩათვალა რომ გ.მარგველაშვილმა იმ 1 წლისწინანდელი განცხადებით ხალხის შეურაწყოფაც მოახდინა. რადგანაც ხალხის არჩეულები იყვნენ ის პარლამენტის კეთილსინდისიერი პარლამენტის წევრები რომლებიც მარგველაშვილის ქუთაისის პარლამენტში გამოსვლის დროს იჯდნენ, და რათქმაუნდა იქ იჯდებოდნენ და არსად არწავიდოდნენ არანაირი მიზეზის გამო თუნდაც რომ იქ მოჯმული ყოფილიყო. სწორედაც იმიტომ ზიან და იჯდებიან პარლამენტში პატრიოტი პარლამენტარები რომ დაიცვან ხალხის ინტერესები მიუხედავად იმისა რომ პარლამენტში მოჯმულია და ზოგიერთი პარლანემტარი შესაძლებელია საქართველოს დროშაზე ფეხებსაც იწმინდავს. რათქმა უნდა ის დასკვნა რაც გ.თოფაძემ გააკეთა სიმართლეა მაგრამ ერთი რამ შეეშალა გამოიყენა სიტყვა "დაუნები", სიტყვა "დაუნები" კიარ უნდა ეთქვა, უნდა ეთქვა რომ "ჩვენ გიორგი მარგველაშვილმა თავზე ლაფი დაგვასხა როდესაც ის განცხადება გააკეთა ქუტაისის პარლამენტში". ისე კი, გ.თოფაძემ როგორც ჩანს ის ლაფის დასხმა თავისებურად აღითქვა და მას სიტყვა "დაუნი" უწოდა. პრინციპში კი შეიზლება დაეთანხმო კიდეც გ.თოფაძეს, იმიტომ რომ როგორ შეიძლება ვინმემ ლაფი დაგასხას თავზე თუკი შენ გონება-შეზღუდული არახარ. ბავშვობაში სკოლაში ხშირად გექნებათ ნანახი როდესაც ცოტა-მოდებილო ბავშვს ზოგიერთი სხვა უზრდებული ბავშვები ცუდად ეგცევიან და სიტყვიერ შეურაწყოფას აყენებენ მიუხედავად რომ ის მოდებილო ბავშვები ფიზიკურად გაცილებით ძლიერები იყვნენ მჩაგვრელებზე რომლებიც მათ მხოლოდ სიტყვით სჩაგრავდნენ. აი, ზუსტად ესეთი ანალიზი გააკეთა გ.თოფაძემ. სკოლაში ის ცოტა-მოდებილო ბავშვები სიტყვა მოსწრებულები რომ ყოფილიყვნენ კაციშვილი ვერდაჩაგრავდა მათ, ხომ ეგრე არის?
ისე კი 2-რივემ დააშავეს და აშავებენ იმას რომ წინასწარ თავიანთ ჯგუფთან-სახლში არყვებიან იმ ტექსტს რომლითაც პარლამენტში სიტყვით გამოდიან. წინასწარ რომ წაიკითხონ ეგ ტექსტი და თავიანთ ჯგუფთან განიხილონ ეგეთი შეცდომები აღარ მოუვათ.