#47439163 · 1 Apr 2016, 18:00 · · პროფილი · პირადი მიმოწერა · ჩატი
AF777FA ძალიან მარტივია. აფხაზეთი როგორც სახელმწიფო არ არსებობს იურიდულად. შეასაბამისად ამ ტერიტორიზე ჩადენილი დანაშაული ითვლება რომ ჩადენილია საქართველოს სახლემწიფოში.რუდეთს რაც შეეხება გააჩნია დანაშაულის სიმძიმეს და პოლიტიკურ მოტივს. აქ მოქმედებს როგორც ტერიტორიული ასევე მოქალაქეობის პრინციპი. მოკლედ რომ ვთქვათ დასწრებაზეა რომელი ქყვეყნის პოლიციაც დაიჭერს იმ ქვეყანაში მოუწევს სასჯელის მოხდა. რაც აფხაზებზე გიწერია რა არის მანდ გაურკვეველი, საქართველოს სახლემწიფო ვერ აკონტროლებს მაგ ტერიტორიას და მაგიტომაც გამოიტყუეს რომ დაეკავებინათ.
guria on my mind გეცლიათ მიშასთვის 33 წელი და ისიც დაიბრუნებდა დაკარგულ ტერიტორიებს. გამეფებიდან 9 წელიწადში დავით აღმაშენებელს 1 კვ.კმ მიწა არ დაუბრუნებია © Dato-Tolordava შენ როდის მერე არ გიყვარს ასე რუსები? რაღაც ვერ ვიხსენებ შენ პოსტებს "მელოჩ ნო პრიატნო" თემაში © Saturn