“უარი მთელ პოლიტიკურ ელიტას”-სტუდენტების აქცია თსუ-თან
დამატების თარიღი 19:44, 21 ივნისი, 2019 1,733
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან სტუდენტების აქცია მიმდინარეობს, სადაც მთავარ ლოზუნგად გამოტანილი აქვთ ასეთი ბანერი – “უარი მთელ პოლიტიკურ ელიტას”.
აქციის მონაწილეები, 20 ივნისს განვითარებულ მოვლენებს კერძოდ, რუსი დეპუტატის სერგეი გავრილოვის მიერ საქართველოს პარლამენტის თავჯდომარის კუთვნილი ადგილის დაკავებასა და სესიის რუსულ ენაზე წარმართვას აპროტესტებენ.
თსუ-ს ეზოში შეკრებილებმა, დასაწყისშივე გააკეთეს განცხადება, რომ არ აპირებენ ლოკაციის შეცვლას და პოლიტიკურ პარტიებთან ერთად აქციაზე დგომას.
ამის მიუხედავად, თსუ-ში მისულმა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებმა მათ სთხოვეს რუსთაველის მოედანზე გადაენაცვლათ. ამ თხოვნას თსუ-ს ეზოში მყოფი აქციის მონაწილეები არ დაეთანხმენ და აქციას კვლავ იმავე ადგილზე აგრძელებენ.
შეგახსენებთ, 19:00 საათზე რუსთაველის მოედანზე დაანონსებულია აქცია დაიწყო.
https://ipress.ge/new/uari-mthel-politikur-...zEfQ7c4grIonjGsამასაა რომ ვამბობ. არ უნდა მიუშვან პოლიტიკოსები სტუდენტებმა მიტინგებზე.